Przejdź do głównej zawartości

Dr Mahsa Nejati Holistyczne Podejście Do Problemów Dziąseł i Białego Uśmiechu

Dr Mahsa Nejati Holistyczne Podejście Do Problemów Dziąseł i Białego Uśmiechu

Dr Mahsa Nejati holistyczna dentystka przenosi nas w świat zdrowego uśmiechu i osiągnieć medycyny chińskiej. Jej produkty do higieny jamy ustnej opierają się na wykorzystaniu mocy ziół. Właśnie takie unikalne podejście do rozwiazywania problemów z chorymi dziąsłami, lata poszukiwań najlepszych rozwiązań doprowadziły Mahsę do ogromnego sukcesu. Poznajmy bliżej kim jest Dr Mahsa Nejati.

Dr Mahsa Nejati

Mahsa, Twoja historia pokazuje jak wojna wywraca ludziom życie i stawia im nowe wyzwania. Co się wydarzyło w Twoim życiu, że znalazłaś się w Szwecji?

Teheran, stolica Iranu, jeszcze w latach 70 zeszłego wieku pod wieloma względami przypominał metropolię krajów zachodnich. W 1978 r. w całym kraju wybuchły masowe protesty przeciw dyktaturze dotychczasowego Szacha Rezy Pahlawiego. Do kraju powrócił ajatollah Chomeini, triumfalnie witany przez tłumy rodaków, który wkrótce przy pomocy Armii Strażników Rewolucji Islamskiej rozpoczął krwawe prześladowania.

W momencie, gdy wybuchła wojna i nastąpiła zmiana reżimu, moi rodzice zdecydowali, że to nie jest miejsce, w którym możemy pozostać. Było bardzo niebezpiecznie. W wyniku masowych prześladowań aż pół miliona Irańczyków, głównie osób wykształconych, zdecydowało się opuścić kraj. Moi rodzice podjęli decyzję o przeniesieniu się z Iranu do Szwecji. Teraz, kiedy oglądam telewizję, to czuję, że losy wielu osób, które uciekają z Ukrainy, z kraju objętego wojną są bardzo podobne do tego co wydarzyło się w moim życiu. Nagle wiesz, że ten kraj, w którym człowiek się urodził nie jest bezpieczny dla twoich dzieci i twój instynkt rodzicielski chce je uchronić. Ja właśnie byłam takim dzieckiem, które wyjechało do nowego kraju. Jestem wdzięczna, że Szwecja przyjeła nas do siebie.

Sposób w jaki stałaś się dentystką jest bardzo interesujący.

Od najmłodszych lat dorastałam w rodzinie pełnej lekarzy, dentystów i chirurgów. Jesteśmy bardzo akademicką rodziną, w której trzeba być albo lekarzem, albo dentystą. Więc było to dla mnie bardzo oczywiste. Nie było innego wyboru. Musiałam to pokochać albo nienawidzić. Czułam, że lepiej to pokochać, bo to była moja jedyna droga w życiu. Teraz wiem, że był to świetny wybór.

Co się stało, że przeniosłaś się do Londynu?

Szwecja to wspaniały kraj i jestem bardzo wdzięczna za całą zdobytą wiedzę na Uniwersytecie w Göteborgu. Jest to jedna z najlepszych uczelni dla stomatologów, znana na całym świecie. To dla mnie zaszczyt, że mogłam ukończyć Uniwersytet w Göteborgu. Życie i budowanie kariery w Szwecji ma swoje ograniczenia. Ja zawsze wiedziałam, że chcę osiągnąć coś więcej w życiu. Już w połowie mojej edukacji zdecydowałam, że Londyn będzie moją przyszłością.

Dlaczego Londyn? Ponieważ miałam siostrę, również dentystkę, która przeprowadziła się do Londynu jakieś piętnaście lat wcześniej. Jej pozycja była bardzo ugruntowana. Miała własny gabinet stomatologiczny. Gdy przychodziły wakacje to pakowałam się i przyjeżdżałam do niej. Codziennie byłam w jej praktyce, obserwowałam, ćwiczyłam i pracowałam. Tak więc bardzo wcześnie dowiedziałam się, jak działa stomatologia w Wielkiej Brytanii. Postanowiłam, że zaraz po skończeniu studiów przeniosę się do Londynu. Gdy ukończyłam Uniwersytet to miałam bardzo dobre podstawy i świetne wykształcenie. Wystarczyło kupić bilet na samolot.

Nie ograniczasz się tylko do stomatologii. Twoje zainteresowania to również moda.

Już jako nastolatka nigdy nie interesowałam się wyłącznie stomatologią. Ciężko się uczyłam, ale mój umysł był zawsze w modzie, ubraniach i składaniu rzeczy. Pamiętam, że na uniwersytecie wszyscy byli ubrani na luzie, bo w Szwecji wszyscy mają bardzo prosty styl. Kiedy przychodziłam na uczelnie w szpilkach i ubrana według mojego stylu to ludzie myśleli, że jestem trochę szalona. Nie przejmowałam się, chciałam być sobą. Szukałam sposobu na połączenie mojego zainteresowania modą ze stomatologią.

Zawsze chciałam iść swoją drogą. Nie chciałam być takim konwencjonalnym dentystą, siedzieć w gabinecie i widywać pacjentów przez cały dzień. Chciałem to jakoś połączyć i myślę, że bardzo, bardzo wcześnie, około 15 lub 16 lat temu, pojawiła się pierwsza myśl o posiadaniu własnych produktów. Chciałam coś większego. Chciałam poznawać ludzi. Chciałam być z ludźmi. Chciałam rozmawiać. Myśl o własnych produktach była dla mnie jedynym sposobem na realizacje moich marzeń.

Kiedy otworzyłaś pierwsza klinikę?

Zrobiłam to bardzo szybko. Miałam dopiero 24 lata. Tak więc bardzo wcześnie, już w pierwszym roku przeprowadzki do Londynu. Po prostu wiedziałam, że to, czego chcę dla moich pacjentów, bardzo różni się od innych klinik. W Szwecji większość stomatologii to stomatologia prywatna. W Londynie masz dużo mieszanej stomatologii między NHS (NFZ) a prywatną. Założyłam więc w Londynie moją pierwszą holistyczną praktykę bezrtęciową w dzielnicy Covent Garden. Czułam, że holistyczna stomatologia jest dla mnie drogą naprzód i to stało się podstawą moich produktów, które dziś widzicie, czyli opartych na organicznych składnikach.

Dlaczego holistyczna stomatologia?

Bo miałam wielu pacjentów, którzy przychodzili do mnie i mówili mi:” Mahsa, byłem u lekarza, mam migreny, mam fibromialgię, mam ból, mam przewlekły ból, mam bóle mięśni i nie wiem co to jest. Lekarz skierował mnie na prześwietlenie, dostałem lekarstwa i nic mi nie pomaga. Mój lekarz poprosił mnie, abym znalazł dentystę, który może usunąć moje wypełnienia amalgamatowe.”

Amalgamat to nic innego jak połączenie odpowiednich proporcji rtęci, miedzi, cynku, cyny i srebra. Największym zarzutem, jaki stawiany starym wypełnieniom amalgamatowym jest toksyczność spowodowana uwalnianiem rtęci.

Zaczęłam przyjmować coraz więcej pacjentów z tego rodzaju problemami. Usuwałam im cały szkodliwy amalgamat z organizmu. Wielu pacjentów widziało u siebie poprawę w ciągu już jednego roku lub maksymalnie 18 miesięcy. Ich przewlekły ból zaczął stopniowo się zmniejszać. Pacjenci wracali i dziękowali mi. Dzięki leczeniu, które wykonywaliśmy w naszych gabinetach, codzienne życie moich pacjentów zaczęło się znacznie poprawiać. Opinie pacjentów były dla mnie nagrodą. To było po prostu niewiarygodne. To był mój sposób na pójście naprzód.

Chciałbym usłyszeć od pacjentów jak zmieniłaś im życie. Fascynują mnie takie historie. W jaki sposób więcej pacjentów dowiedziało się o tym co robisz?

Na początku bazowałam na skierowaniach od lekarzy, ale tak w zasadzie najlepiej działała poczta pantoflowa. Jeden z pacjentów, który do mnie przyszedł i po roku wyzdrowiał, polecił mi następnych. Miałam trzech pacjentów pochodzących od tego jednego pacjenta. W kolejnym roku już sześciu pacjentów. W Londynie zaczęła się rozchodzić wieść, że jeśli chcesz spróbować holistyczną stomatologię to musisz spotkać Dr Mahsę.

Zaznaczam, że to jest bardzo trudny rodzaj stomatologii, ponieważ nie możesz tego reklamować i nie ma zbyt wielu badań na ten temat. Lekarze, którzy nie wiedzieli co zrobić z tego rodzaju pacjentami i przypadkami, zaczęli kierować ich do mnie. Dostawałam trudnych pacjentów, którzy zostali ze mną do dziś. Po 20 latach w stomatologii, oni cały czas są moimi pacjentami i ciągle wracają.

Nigdy w życiu nie zrobiłam wypełnienia z amalgamatu. Zajmuję się tylko holistyczną stomatologią. To moja specjalność. Bez rtęci. Bez amalgamatu. W ten sposób idę do przodu.

Rozumiem, że to przyczyniło się do Twojego sukcesu i otwarcia następnych klinik.

W tym momencie to są cztery kliniki, ale tylko w jednej z nich pracuję, bo wiesz, mamy specjalny dział stomatologii estetycznej. Jak wiesz, mój mąż zajmuje się tylko nieinwazyjną stomatologią estetyczną. Robimy tylko rekonturowanie kształtu zębów kompozytem.

Pomagamy też w rozwiązywaniu problemów z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych (TMJ). Przyjmujemy pacjentów, którzy mają TMJ, którym rosną zęby i mają chroniczny ból głowy oraz bóle karku. Leczymy też wiele chorób dziąseł. Jak widać nasza stomatologia bardzo różni się od typowych usług wykonywanych przez większość dentystów, czyli wypełnień, koron i wkładów. Koncentrujemy się na innych rzeczach w stomatologii.

Na tym polega piękno stomatologii, bo masz wybór. Możesz wybrać dentystę, który wykonuje pełną rekonstrukcję jamy ustnej i daje piękny uśmiech oraz masz dentystę takiego jak my, który pracuje głębiej, w mięśniach TMJ, leczy chroniczny ból i fibromialgię. Fibromialgia jest chorobą przewlekłą, którą przede wszystkim charakteryzują dolegliwości bólowe i występowanie miejsc tkliwych. Robimy to często. Nasza stomatologia jest inna. Widać to również w naszych produktach.

Czy to prawda, że zaczęłaś pracować nad produktami 15 lat temu?

Tak, jakoś 15, 16 lat temu zauważyłam, że jak tylko mówiłam pacjentom, znajomym, albo kiedy byliśmy na wakacjach o problemach, które widzę u pacjentów, ludzie zaczynali mnie się pytać, co robisz? Gdy tylko mówiłam, że jestem dentystką ludzie zamykali usta, bo myśleli, że będę oceniać ich uśmiech. Zaczęłam zadawać sobie pytanie, dlaczego tak jest, że jak tylko powiem mój zawód to ludzie, zamykają usta.

Chcę czegoś więcej. Chcę, żeby ludzie lubili swój uśmiech i żeby pragnęli się uśmiechać. Zaczęłam więc pracować nad preparatem głównie do wybielania zębów, ponieważ zauważyłam, że ludzie mają ładny kształt zębów, ale mają żółte zęby. Dlatego nie chcą się uśmiechać. Zrozumiałam później, że kiedy mówiłam im, że jestem dentystką, zamykali usta. Nie ze względu na kształt zębów, tylko ze względu na kolor. Nikt nie lubi mieć żółtych zębów. Gdy są one białe, nagle wyglądasz młodziej, jesteś pewniejszy siebie, łatwiej pokazujesz zęby.

Mahsa Zestaw Wybielanie Zębów

Postanowiłam postawić na wybielanie zębów i zacząłem robić dużo tego typu zabiegów. Jeśli spojrzysz na różne artykuły w magazynach lub wygooglujesz moje imię to zobaczysz, że nazywają mnie Królową Wybielania. Zrobiłam ich najwięcej w Londynie.

Zauważyłam też, że części pacjentów jest bardzo trudno przyjść do gabinetu na zabieg wybielania.  Oni chcieliby to zrobić w wolnej chwili we własnym domu. Wielu z nich dużo też podróżuje i chcieliby wybielić zęby podczas wyjazdu. Tak zrodził się pomysł na wybielanie zębów w domu.

Wierzę, że zdrowe dziąsła są podstawą Twoich zębów. Bez wyleczonych dziąseł nie możesz mieć zdrowych zębów. Jako dentysta nie możesz wykonywać trwałych uzupełnień u pacjentów z problemami dziąseł. Odkryłam też, że część ludzi, gdy usłyszała, że jestem dentystką wstydziła się, że może mieć nieświeży oddech.  

Więc pomyślałam, jak możemy leczyć dziąsła? Dobra, higienistka może to zrobić. Ale co pacjent może zrobić w domu, aby leczyć chorobę dziąseł? Dlatego powstały moje produkty o określonej recepturze. Koncentruję się na dwóch rodzajach problemów, skupiam się na żółtych zębach oraz na zapaleniu dziąseł. To są dwie rzeczy. Tak więc na rynku, jeśli chcesz leczyć dziąsła lub chcesz mieć białe zęby. przychodzisz do Mahsy. Nie chodzisz do Sensodyne, nie chodzisz do Colgate. Idziesz do Mahsy. (Śmiech)

Myślę, że produkt, który stworzyłaś wygląda jak prawdziwy skarb.

Tak, można to porównać do skarbu, bo dobrze skomponowana zawartość została zamknięta w eleganckim opakowaniu.  Podczas moich podroży natknęłam się na swojej drodze z wieloma chińskimi lekarzami. Przez nich poznałam co oni przepisują swoim pacjentom. Zobaczyłam też, ile trzeba włożyć wysiłku w to, aby zostać lekarzem. W sumie to jest prawie 10 lat! Dlatego zaczęłam bardziej badać ich środki zaradcze.

Zauważyłam, że to co robią działa bardzo dobrze. Zaczęłam szukać informacji na temat kurkumy, olejku goździkowego, tymianku, rozmarynu, węgla drzewnego oraz imbiru. Odkryłam, że jeśli połączysz odpowiednie stężenia razem, możesz faktycznie leczyć zapalenie dziąseł i inne choroby dziąseł. Jeśli połączysz ze sobą odpowiednie składniki, możesz faktycznie wybielić zęby bez uszkadzania szkliwa, więc preparat zaczął się rozwijać, ale nie stało się to z dnia na dzień. Zebranie tej formuły zajęło mi 5-6 lat, ponieważ każde stężenie każdego składnika musi być dobrane w określony sposób, aby mogły się wzajemnie aktywować.

Na przykład. Jeśli masz kurkumę, aby ona zaczęła się aktywować to musisz mieć odpowiednią ilość czarnego pieprzu. Kurkuma to żółty korzeń. Musisz zejść dość głęboko do korzenia, aby znaleźć jej białą część, która również ma koncentrację i zalety kurkumy. Jak widzisz nie jest to łatwe. Nad formułą pracowałem razem ze szwedzkim chemikiem oraz z chińskim lekarzem. Sama byłam też bardzo zaangażowana i tak preparat zaczął się rozwijać.

Dlaczego smak jest tak ważny?

Osobiście nie lubię mięty i jej nie używam. Dla mnie jest ona zbyt mocna i nie czuję się potem świeżo. Z moimi produktami chciałam osiągnąć dwie rzeczy. Przede wszystkim chciałam, żeby to działało, żeby pacjent mógł zobaczyć rezultaty. Po drugie, chciałam, żeby efekt był długotrwały. Chciałam uniknąć sytuacji, gdy używasz produkt, a potem korzyści szybko znikną.

Jeśli, na przykład, użyjesz moich kropli lub jeśli użyjesz którejkolwiek z moich płukanek do higieny jamy ustnej to smak i świeży zapach utrzymają się przez długi czas. To nie znika. Nie wyparowuje. To zostaje. Wierzę, że z formułą, którą zrobiłam to osiągnęłam to, co zamierzałam. Jest to długotrwały rezultat.

Jakie masz plany na przyszłość?

Wprowadzam na rynek moje nowe urządzenie oparte na świetle LED.  Taki rodzaj urządzenia ze światłem LED tak naprawdę nie istnieje na rynku. Posiada 3 różne barwy światła: niebieski, czerwony i światło połączone. Celem jest uzyskanie białego koloru zębów za pomocą światła LED.

Staram się również, aby można było zmniejszyć ilość bakterii pod dziąsłami. Jest więc antyseptyczny pisak z serum, które nakładasz na dziąsła. Następnie używasz światła LED do aktywacji serum, dzięki czemu możesz zmniejszyć stan zapalny i zredukować bakterie pod dziąsłami.

Traktuję usta dokładnie tak, jak wnętrze ciała. Więc jeśli możesz zmniejszyć ilość złych bakterii w jamie ustnej, to w końcu zmniejszysz ilość złych bakterii w jelitach. Wiele naszych chorób lub problemów jest spowodowana bakteriami jelitowymi. Czasami pacjenci leczą same jelita, nie leczą w tym samym czasie jamy ustnej. Pomimo tego, że wiemy, że większość bakterii przechodzi z ust do jelit. Nie ma sensu leczyć jelit, jeśli usta są pełne bakterii.

Chcę więc przekazać pacjentom bardzo ważną informację. Wszystkie problemy, cała choroba faktycznie pojawia się po raz pierwszy po kontakcie w ustach. W tym właśnie miejscu musisz rozwiązać problem. Więc moja następna premiera produktu, będzie pod koniec tego roku. Nowy produkt będzie miał na celu zmniejszenie ilości bakterii w jamie ustnej.

Świetnie usłyszeć, że się nie zatrzymujesz i myślisz o następnych użytecznych produktach. Wracając do światła LED mam jeszcze jedno pytanie. Niektórzy ludzie mogą twierdzić, że światło LED to następny chwyt marketingowy.

Jeśli przeprowadzisz badania nad użyciem światła LED, spojrzysz na wszystkie dokumentacje to zobaczysz, że światło LED działa. Lekarze robią zabiegi na twarz. Wielu z nich stosują diody LED, aby leczyć trądzik, zmniejszać objawy trądziku i ograniczać liczbę bakterii powodujących trądzik. Dlatego opracowałam światło LED ze specjalnym serum. To połączenie zmniejszy ilość bakterii. Światło LED w medycynie jest na rynku od bardzo dawna. Działa na twarz. Redukuje bakterie ze skóry twarzy. Ta sama koncepcja będzie również działać na dziąsła.

Można rekomendować innym dentystom, aby używali Twoich produktów podczas leczenia pacjentów z problemami dziąseł.

Tak, jak najbardziej. W naszej praktyce, higienistka, która zajmuje się czyszczeniem pod dziąsłami, każdą sesję kończy 3 minutowym naświetlaniem LED. To zmniejsza ilość bakterii w ustach oraz w dziąsłach.  Jest to procedura, którą robimy dla wszystkich pacjentów, a nasza higienistka używa światła LED podczas wizyty każdego pacjenta.

Pod koniec sesji higienistka nakłada serum i używa światło LED, aby zabić bakterie. Bakterie są usuwane na dwa sposoby. Jednym ze sposobów jest ręczne czyszczenie przez higienistkę i naświetlanie LED na koniec sesji. Przez rok zrobiliśmy taką procedurę u około 2000 pacjentów. Zauważyliśmy, że pacjenci wracają teraz ze zmniejszonym stanem zapalnym dziąseł.

Są to trzy sposoby: pierwszy to higienistka z ręcznym czyszczeniem, następnie mamy lampę LED oraz pacjenta, który może sam dbać o to w domu.

Myślę, że należy włączyć naświetlanie LED, do procedury robionej przez higienistkę, aby mogła to zrobić na fotelu w gabinecie oraz dać możliwość pacjentom użycia światła LED w domu. Powodem jest to, że niektórzy pacjenci nie przychodzą do higienistki co trzy miesiące. Dla tych pacjentów światło LED doskonale sprawdzi się w domu.

Wielu pacjentów chciałoby być leczonymi przez Ciebie. Niestety wielu z nich mieszka za daleko lub ich zarobki nie pozwalają na regularne wizyty w Londynie. Co możesz polecić takim osobą?

Michael, kiedy stworzyłam produkty do higieny jamy ustnej Mahsa, to moim pragnieniem było, aby każdy pacjent mógł zachować dobry stan zdrowia jamy ustnej w warunkach domowych. Niektórzy pacjenci boją się iść do dentysty. Niektórzy pacjenci boją się iść do higienistki. Wielu pacjentów nie stać już na stomatologię. Tracą zęby z powodu choroby dziąseł; tracą pracę, ponieważ nie mają pewności siebie, aby pójść na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcę, aby pacjenci mogli odnieść korzyści z robienia tego w domu za przystępną cenę. Jeśli spojrzysz na moje produkty, myślę, że większość pacjentów będzie na to stać i tego właśnie chcę. Chcę, żeby mogli to robić w zaciszu swojego domu. Tak więc produkty, które mam, jeśli są stosowane właściwie, codziennie i jeśli są używane przez długi czas, pomogą im zmniejszyć stan zapalny dziąseł.

Będą mogli mieć białe zęby bez dużych kosztów wizyty u dentysty lub gdy mają dentofobię. To będzie moje dziedzictwo, które zostawię po sobie, aby większość ludzi mogła to poprawić higienę jamy ustnej w zaciszu swojego domu.

Produkty z serii Mahsa mają też niesamowicie elegancki wygląd.

Już niedługo w ciągu lata zaprezentuję zestaw podróżny. Zestaw podróżny Mahsa będzie miał mini płyn do płukania ust, mini pastę do zębów i będzie miał szczoteczkę do zębów. Będzie go można mieć w swojej torbie. Możesz z nim podróżować. Możesz go odprawić na lotnisku, nie musisz go mieć w bagażu i jest tak łatwy do zabrania podczas podróży. Myślę, że gdy wyciągasz płyn do płukania ust Mahsa, płuczesz gardło i wypluwasz, to nigdy więcej nie będziesz się wstydzić. Powinna to być jedna z tych rzeczy, które są twoją pomadką lub szczotką do włosów. Powinno to być częścią twojej rutyny i nie powinieneś się tego wstydzić.

Dziękuję za rozmowę!

Odkryj profil Mahsa na Instagram @mahsapolska

Rozmawiał: Michael T. Strachanowski.

Michael T. Strachanowski od najmłodszych lat buduje swoją pasję do wprowadzania stomatologów w świat luksusowej obsługi pacjenta. Inspirowany podejściem swojej mamy- dentystki, którą zawsze podziwia za poświęcenie wobec swoich pacjentów założył najbardziej wyróżnioną i nowoczesną polską przychodnię medyczną w Londynie. W ciągu niespełna 5 lat, startując od zera stworzył miejsce, które odwiedziło ponad 25000 pacjentów. Michael dzieli się swoim doświadczeniem z dentystami i realizuje swoją wizję udostępnienia klientom na całym świecie tego, co najlepsze w stomatologii cyfrowej i estetycznej. Zobacz stronę: www.strachanowski.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze są moderowane przed opublikowaniem.

Twój Koszyk

Twój koszyk jest obecnie pusty.
Kliknij tutaj, aby kontynuować zakupy.
Dziękujemy za kontakt! Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe. Dziękuję za zasubskrybowanie Dzięki! Powiadomimy Cię, gdy będzie dostępny! Maksymalna liczba pozycji została już dodana Został tylko jeden przedmiot do dodania do koszyka Pozostało tylko [num_items] pozycji do dodania do koszyka